Informējam ka tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un nodrošināt tās darbību. Lietojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu uzglabāšanai un izmantošanai, kā arī lapas lietošanas noteikumiem.

Par mums

Par uzņēmumu

Protezēšanas un Ortopēdijas centrs - protezēšanas un ortopēdijas nozarē vecākais un pieredzes bagātākais Latvijas uzņēmums. Mūsu darbība aizsākās pagājušā gadsimta divdesmitajos gados un, cauri Latvijas vēstures līkločiem Centrs Pērnavas ielā 62, joprojām ver durvis visiem, kuri sajūt neērtības un jūtas ierobežoti kustībā.

Mūsu uzņēmumā smēlušies pieredzi un apguvuši prasmes daudzi Latvijā pazīstami protezēšanas un ortopēdijas speciālisti, kuri nu darbojas patstāvīgi.

Protezēšanas un Ortopēdijas Centrs piedāvā plašu nozares pakalpojumu un izstrādājumu klāstu. Mūsu misija - maksimāli palīdzēt cilvēkiem atgūt mobilitāti, nodrošināt komfortu un radīt drošības sajūtu pārvietojoties. Dienas stacionārā fizioterapeiti palīdzēs mazināt vai novērst tādas problēmas kā kustību traucējumi, sāpes, tūska, samazināta slodzes izturība un citas. Tirdzniecības zālē pieejams praktiski viss dzīves kvalitātes uzturēšanai. Piedalāmies valsts apmaksātās programmās.

Mēs lepojamies ar lielu pieredzi gan speciālu apavu ražošanā, gan protezēšanā, gan šūto izstrādājumu (korsešu, bandāžu u.c) izgatavošanā. Mūsu speciālisti palīdzēs orientēties un pareizi izvēlēties tieši Jums piemērotāko!

Dzīve neapstājas, neapstājies arī Tu!

Mūsu vēsture

Apmeklētāju un preses pārstāvju ērtībai sava uzņēmuma vēsturi gadsimtu griežos esam aprakstījuši īsos notikumu atspoguļojumos un apkopojuši ilustrējošas fotogrāfijas.

Protezēšanas un Ortopēdijas centra pirmsākums

1921. gadā

Rīgā tiek dibināta „Sarkanā Krusta ortopēdiska darbnīca” ortopēdisko priekšmetu pagatavošanai kara un nelaimes gadījumos sakropļotajiem. Darbu sāk entuziasma rosināti pirmā pasaules kara lauka un brīvības cīņās rūdītie mediķi, liekot lietā savu unikālo pieredzi. Šie pirmie soļi iezīmēja visu tālāko pieeju ortopēdijai un protezēšanai, padarot šo uzņēmumu par vadošo sava nozarē visos vēstures līkločos.

Latvijas Sarkanā Krusta ēku komplekss Pērnavas iela 62

1933. gadā

Tiek uzcelts Aleksandra Klinklāva funkcionālisma stilā projektētais Latvijas Sarkanā Krusta ēku komplekss Pērnavas ielā 62, kur izvietojas un izvērš savu darbību "Sarkanā Krusta ortopēdiska darbnīca". Aizsākas jauns etaps uzņēmuma darbībā, piepildīts ar pētījumiem un novitātēm.

Otrais Pasaules karš

1941. gadā

Top uzņēmums "Ortopēds" un turpina savu darbu visu kara laiku sniedzot palīdzību kara un nelaimes gadījumos sakropļotajiem.

Pēckara periods

1944. gadā

Top "Rīgas protēžu ortopēdiska rūpnīca", kura vēlāk pārtop par "Republikānisko eksperimentālo protēžu ortopēdisko centru" - vienīgo bijušajā Padomju Savienībā.